وزیر نفت اعلام کرد: هر کد ملی 15 لیتر بنزین

وزیر نفت اعلام کرد: هر کد ملی 15 لیتر بنزین

افزیش قیمت بنزین یا کاهش سهمیه دولیت 1500 تومانی از پیشنهاداتی است که در دولت جدید مورد توجه قرار گرفته است. وزیر نقت پیشنهاد دیگری را مطرح کرده است و دیگر قرار نیست به هر خودرو سهمیه بنزینی تعلق بگیرد.

 

وزیر نفت گفت: به تمامی افراد چه صاحب خودرو باشند یا نه و یکسال در ایران اقامت داشته باشند، برحسب کارت ملی ۱۵ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد.

افراد می‌توانند از این بنزین استفاده کنند و یا از بخش اعتباری به صورت ریالی استفاده کنند.

 

وزیر نفت از صادرات میعانات گازی ذخیره شده بر روی آب به عنوان یک دستاورد و موفقیت بزرگ یاد کرد و گفت: در طرح اختصاص بنزین به افراد به جای خودرو، هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

 

وی در خصوص طرح جدید دولت برای توزیع بنزین گفت: در این طرح هیچ گونه تصمیمی دولت سیزدهم برای افزایش قیمت بنزین ندارد بلکه دولت مصمم است یارانه‌ای که امروز به خودروها می‌دهیم را به صورت عادلانه بین همه مردم اعم از کسانی که خودرو دارند و کسانی که خودرو ندارند تقسیم کند.

 

وزیر نفت ادامه داد: هم اکنون 27 میلیون کارت سوخت فعال در کشور داریم و مردمی که خودرو دارند در قالب کارت سوخت از یارانه سوخت بهره‌مند می‌شوند اما مردمی که خودرو ندارند از این یارانه بی‌بهره هستند و دولت بنا دارد با این طرح که در حال حاضر کار کارشناسی روی آن صورت می‌گیرد توزیع بنزین و یارانه آن را عادلانه کند.

 

منبع : خبر آنلاین

کدام خودروها ملزم به داشتن معاینه فنی هستند؟ کاهش سن معافیت خودروهای نو
مطلب قبل
بی کیفیت و باکیفیت ترین خودروهای داخلی در آبان ماه 1400 را بشناسید + جدول
مطلب بعد

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت گذاری شده اند *